Login

Lost your password?
Don't have an account? Sign Up

Etkinlikler

Değerler Eğitimi

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın temel eğitimlerinin yanında mili ve manevi değerlerine bağlı bir nesil olmalarını sağlamak için değerler eğitimi verilmektedir.
Çocuklarımızın milli ve manevi değerlerine, geleneklerine, toplum kurallarına, aile yaşantısına bağlı bir birey olarak yetiştirmek için çalışmaktayız. Günümüzde bu hassasiyetin ne kadar önemli olduğunu çok daha ayrıntılarıyla görmekteyiz.

MAD SCİENCE ATÖLYE PROGRAMI :

BU PROGRAM SAYESİNDE ÇOCUKLARIN EĞLENİRKEN HAYAL GÜÇLERİNİ KULLANMALARINI ERKEN YAŞTA BİLİMSEL KAVRAMLARLA TANIŞMALARINI (ŞİMŞEK NASIL OLUŞUR? DÜNYA NEDEN DÖNÜYOR?) SAĞLAYARAK KÜÇÜK MUCİTLER YETİŞTİRİYORUZ.

Öz Bakım Eğitimi

Çocuklarımıza günlük yaşam becerilerini kolaylaştırmak için öz bakım eğitimi verilmektedir. Çocuklara günde 2 kez ve 5 ila 10 dakika arası eğitim için zaman ayırılarak öz bakım eğitim verilmektedir.
Bu eğitimde çocuğun kendisini eğitime verebilmesi için zinde, uykusuz ve moralli olması gerekir. Öz bakım eğitimlerinde çocuklarla mümkün mertebe aynı hizada oturarak göz teması kurulmalıdır. Sizin yüzünüzü görmesi için ona doğru oturmalı, size bakmıyorsa yüzünü hafifçe çenesinde tutarak kendinize döndürmelisiniz. Karşılıklı olarak göz göze gelme süresi ve kadar uzarsa o kadar verimli bir eğitim olur. Bunun için çocuğunuzu ödüllendiriniz. Eğer sizinle iletişim kurmamakta ısrar ediyorsa o zaman göz hizanıza sevdiği bir şey koyarak yine iletişim sağlamayı deneyiniz. Kısa ve basit cümleler kurunuz.

Beden Eğitimi

Çocuklarımıza beden eğitimi olarak jimnastik eğitimi verilmektedir.
Jimnastik hem vucudun sağlıklı kalmasını hemde sporla beraber zinde kalmasını sağlayan en güzel aktivitelerden bir tanesidir. Beraber yapılan en önemli organizasyonlardan biri olan beden eğitimi dersi, çocukların kendilerini tanıma ve sporu sevme alışkanlığını ortaya çıkarmaktadır.

SOSYAL ETKİNLİK

ÜNİTE DESTEKLİ YAPTIĞIMIZ GEZİLERLE ÇOCUKLARIMIZIN KONULARI PEKİŞTİRMELERİNE KATKIDA BULUNUYORUZ.

Matematik Etkinliği

Çocukların okul öncesindeki doğal öğrenme yeteneği yetişkin yaşlara göre daha avantaj sağladığı için, okullarımızda matematik etkinliği düzenlenmektedir. Bu yaştaki çocukların öğrenmeye daha yatkın olduğu için Okul öncesi yapılan etkinliklerin daha kalıcı olduğu anlaşılmaktadır.

DGÇ Çalışmaları

Dikkat geliştirme yada dikkat toplama çalışması insanın dikkatinin bir noktada bilinçli olarak toplanmasıdır. Dalgınlık ve düzensizliklerin bir tarafa bırakılarak düşüncemizi o ana, o anki olaylara toplamadır.
Çocukların okul öncesindeki eğitimlerinde dikkatlerini bir noktaya toplayabilme, o anki konuya odaklanabilme, ani gelişen olaylarda dikkatini dağıtmadan sakin kalabilme gibi özel etkinlikler yapılmaktadır.

Neden Ayçiçek Egitim Kurumlari

Hijyenik - Güvenli Sınıflar

Sınıfların günlük temizlik, bakım ve güvenliği personelimiz tarafından sağlanmaktadır.

Günlük Raporlama

Çocuklarımızla ilgili olarak günlük ve aylık raporlar tutularak aileler düzenli olarak bilgilendirilmektedir.

Ev Yemekleri

Hijyenik ortamda ve organik ürünlerle hazırlanmış ev yemekleri ile çocuklarımızın yemek yeme kültürü gelişmektedir.

Karakter Eğitimi

Gerek sosyal açıdan gerek geleneklerimiz açısından çocuklarımıza Yaşayan değerler ve karakter eğitimi verilmektedir.

İngilizce Etkinliği

Okulumuzda Çocuklarımızla İngilizce etkinliği yapılmaktadır.

Deneyim ile Öğrenme

Öğrenmenin en önemli kuralı deneme yöntemi ile öğrenmektir. Çocuklarımıza deneme yöntemi ile eğitim verilmektedir.

Okul Bahçesi

Okulumuz içerisinde bulunan oyun bahçesi güvenli ve eğitici oyunlardan oluşmaktadır.

Eğitici Kadro

Ekibimiz branşında uzman ve deneyimli öğretmenlerden oluşmaktadır ve her yaş gurubuna uygun bramş eğitimi verilmektedir.